2010 WHOLE PERSON INDOOR TRIATHLON (Individuals)

Kenneth H. Cooper Aerobics Center - Oral Roberts University
Tulsa, Oklahoma
February 27, 2010
Swim 400 Meters, Bike 8 Miles, Run 2 Miles

OVERALL RESULTS

PLACE

NAME

AGE GROUP

SWIM

TRANSITION

BIKE

RUN

TOTAL TIME

1

BRADFORD GILDON

25-29

0:06:44

0:01:09

0:21:58

0:13:57

0:43:48

2

BRYAN JOURNEY

16-24

0:07:26

0:00:39

0:23:00

0:13:20

0:44:25

3

CHRISTOPHER DOW

25-29

0:06:56

0:01:29

0:23:10

0:13:00

0:44:35

4

TERRY HOSSACK

44-49

0:07:22

0:01:04

0:21:32

0:15:00

0:44:58

5

PAIGE ALBRIGHT

25-29

0:06:32

0:01:02

0:23:13

0:14:12

0:44:59

6

MARC MILSTEN

45-49

0:07:12

0:00:55

0:22:47

0:15:06

0:46:00

7

ADAM GUTHMANN

30-35

0:07:10

0:00:55

0:23:40

0:14:32

0:46:17

8

JONATHAN JONES

30-35

0:07:11

0:01:23

0:22:31

0:15:46

0:46:51

9

ANDY SISSONS

40-44

0:07:32

0:01:27

0:22:42

0:15:52

0:47:33

10

GRANT HALL

50 & Up

0:07:16

0:01:08

0:24:08

0:15:15

0:47:47

11

BESS LIVINGSTON

50 & Up

0:08:12

0:01:07

0:24:47

0:15:32

0:49:38

12

CRAIG JACKSON

50 & Up

0:09:37

0:01:29

0:24:19

0:14:43

0:50:08

13

DOUG DECKER

30-35

0:09:30

0:01:36

0:23:28

0:15:46

0:50:20

14

JORDAN FLEMING

16-24

0:07:04

0:01:49

0:23:48

0:17:48

0:50:29

15

KYLE JONES

30-35

0:08:09

0:01:31

0:25:04

0:16:20

0:51:04

16

LANCE PITTS

50 & Up

0:07:37

0:01:58

0:22:40

0:19:08

0:51:23

17

KELSEY ORRED

16-24

0:06:05

0:01:32

0:25:54

0:18:20

0:51:51

18

MATTHEW MCAFEE

16-24

0:10:19

0:01:59

0:23:44

0:17:01

0:53:03

19

KAREN SISSONS

45-49

0:06:32

0:01:22

0:27:00

0:18:38

0:53:32

20

HAILEY MILSTEN

10-15

0:07:39

0:02:08

0:26:38

0:17:21

0:53:46

21

ROGER STACY

50 & Up

0:09:15

0:01:23

0:25:55

0:18:21

0:54:54

22

ARRYN STACY

16-24

0:09:13

0:01:27

0:28:47

0:16:58

0:56:25

23

KAREN SHINN

45-49

0:08:31

0:01:40

0:27:49

0:18:43

0:56:43

24

ROD YANCY

25-29

0:10:46

0:02:11

0:25:58

0:18:14

0:57:09

25

DANIEL GAUDREAU

16-24

0:09:48

0:02:17

0:26:38

0:18:35

0:57:18

26

HOLLI BRANDT

45-49

0:11:01

0:01:59

0:25:25

0:20:06

0:58:31

27

BRITNI SCHAEUBLE

16-24

0:09:06

0:02:13

0:28:17

0:19:11

0:58:47

28

BRAD VERNON

30-35

0:10:24

0:02:26

0:23:13

0:22:49

0:58:52

29

LANCE HURSH

40-44

0:09:05

0:01:46

0:25:24

0:23:18

0:59:33

30

SHERRI COOK

45-49

0:11:29

0:02:04

0:25:10

0:22:58

1:01:41

31

RACHEL SMITH

16-24

0:09:39

0:02:02

0:35:16

0:16:38

1:03:35

32

JAMIE SUMMERTON

25-29

0:08:48

0:02:50

0:31:16

0:23:40

1:06:34

33

AMBER ALLISON

25-29

0:13:11

0:03:08

0:27:21

0:23:44

1:07:24

34

GARY BROUGHER

35-39

0:14:56

0:01:32

0:29:35

0:22:35

1:08:38

OVERALL

AGE GROUP

SWIM

TRANSITION

BIKE

RUN

TOTAL TIME

BEST MALE

BRADFORD GILDON

25-29

0:06:44

0:01:09

0:21:58

0:13:57

0:43:48

BEST FEMALE

PAIGE ALBRIGHT

25-29

0:06:32

0:01:02

0:23:13

0:14:12

0:44:59

BEST SWIM

KELSEY ORRED

16-24

0:06:05

0:01:32

0:25:54

0:18:20

0:51:51

BEST TRAN

BRYAN JOURNEY

16-24

0:07:26

0:00:39

0:23:00

0:13:20

0:44:25

BEST BIKE

TERRY HOSSACK

40-44

0:07:22

0:01:04

0:21:32

0:15:00

0:44:58

BEST RUN

CHRISTOPHER DOW

25-29

0:06:56

0:01:29

0:23:10

0:13:00

0:44:35

THANKS AGAIN TO SPONSORS & FRIENDS WHO HELPED MAKE A SUCCESSFUL EVENT:

PERSONAL BEST ATHLETICS

SODEXO

3D ELITE STUDENT ATHLETES

FOLLETT CAMPUS BOOKSTORE

TULSA RUNNER

FIRST CHOICE FITNESS

SKY FITNESS & WELLBEING

ST JOHN SIEGFRIED HEALTH CLUB

FLEET FEET

TULSA AREA TRIATHLETES